BALMAIN B44223926

435

In stock

Koleksioni:  Beleganza

Kodi i orës: B44223926

Gjinia: Meshkuj

Rezistenca ndaj ujit (M): 50 M

Periudha e garancisë: 2 vjet

Karakteristika te tjera: Orë analoge

Mekanizmi: Kuarc

Madhësia e kasës: 40 mm

Forma e kasës: Rrumbullakët

Trashësia e kasës: 7.37 mm

Materiali i orës: Çelik i pastër dhe larje floriri

Material i xhamit: Xham zafir

Materiali i zinxhirit: Çelik i pastër dhe larje floriri

Bli me Iute Credit

Marka që është e bazuar në tokat e ‘luginës së orës’ – Saint Imer në Bernese Jura, Zvicër. Me dizajne thelbësore në secilën prej orëve të saj, orët Balmain, jan thjesht unike.

E themeluar në vitin 1945 nga Pierre Balmain. Balmain ka gdhendur një emër për veten për shkak të produkteve të saj me cilësi të lartë që simbolizon luksin dhe karizmën e paketuar në një. Orat nga Balmain prodhohen ekskluzivisht nga prodhuesit më të mëdhenj të orëve në botë – The Swatch Group.

Main Menu

BALMAIN B44223926