Ore me mekanizem zvicerian ; Si ta zgjidhni

ore me mekanizem zvicerian preciosa al

Si te dallojme nje ore me mekanizem zvicerian dhe cilat jane vecorite e saj?

Zemra rrahëse e orës suaj, lëvizja është një mekanizëm i ndërlikuar që përmban qindra pjesë lëvizëse të cilat punojnë së bashku për të mbajtur gjurmët e kohës. Çdo lëvizje orësh, ose kalibër, do të ketë karakteristikat e veta, ndërsa, pa dyshim, kalibrat më të veçantë janë ato të bëra në shtëpi nga markat, të ashtuquajturat ‘lëvizjet e prodhimit’.

Të projektuara shumë me kujdes dhe duke u mbështetur në brezat e njohurive të dorëzuara zvicerane për prodhimin e orëve, këto zhvillime të brendshme kanë rezultuar në kalibra të tillë si lëvizja e TAG Heuer e vitit 1887 dhe El Primero e Zenith, të cilat kanë ndryshuar pamjen e vetë prodhimit të orës.

Ekzistojnë tre lloje kryesore të lëvizjes së orës dhe secila mund të ketë gjithashtu veçori (ose komplikime) të mëtejshme si funksionet e kronografit, shfaqjet e fazës së ditës/datës ose të hënës.

ora dore me mekanizem zvicerian preciosa al

Cilat janë përfitimet e ore me mekanizem zvicerian?

Përfitimet e një ore me mekanizem zvicerian janë të shumta. Së pari, kjo orë është e saktë dhe e qëndrueshme, duke ofruar një kohë të saktë gjatë gjithë kohës. Gjithashtu, kjo orë është e bukur dhe elegante, duke ofruar një pamje të mrekullueshme në dore të personit që e mban.

Nëse jeni në kërkim të një ore të saktë dhe të bukur, atëherë ora me mekanizem zvicerian është zgjedhja e duhur për ju. Kjo orë do t’ju ofrojë një përvojë të jashtëzakonshme dhe do të jetë një artikull i veçantë në koleksionin tuaj të orave. Mos hezitoni të zgjidhni një ore me mekanizem zvicerian dhe të ndjeni përvojën e një produkti të jashtëzakonshëm.

Perse te zgjidhni ora me mekanizem zvicerian

Nese jeni duke kerkuar per nje ore te mire me nje mekanizem te besueshem, mund te zgjidhni nje ore mekanike Zviceriane.

Perse te zgjidhni ore me mekanizem Zvicerian?

Mekanizmi Zvicerian i orave eshte i njohur per saktesine dhe mirembajtjen e thjeshte, kjo do te thote qe do te keni nje ore qe do te jete e besueshme dhe do te qendroje me ju per shume kohe.

Oret mekanike Zviceriane jane te njohura per kualitetin e tyre te larte, duke u prodhuar nga marka te famshme si Rolex, Omega dhe Tag Heuer. Keto marka ofrojne nje game te gjere te produkteve, duke perfshire modele te ndryshme si sportive, klasike po aq dhe elegante.

Të gjitha lëvizjet e bëra në nje ore me mekanizem zvicerian duhet të plotësojnë nivele jashtëzakonisht të larta saktësie përpara se të futen në kyçin tuaj.

E testuar kundrejt kritereve kërkuese gjatë 15 ditëve, në pesë pozicione dhe në tre temperatura të ndryshme, një lëvizje që arrin statusin e lakmuar të kronometrit duhet jo vetëm të bëhet nga komponentët më të cilësisë më të lartë, por duhet të tregojë aftësi të shkëlqyera zvicerane në bërjen e orës.

Nje ore mekanike Zviceriane mund te jete nje investim i mire per ju ose per nje person qe ju doni, duke u garantuar qe do te keni nje ore qe do te jete gjithmone e sakte dhe do te qendroje me ju per shume vite.

Perse te zgjidhni nje ore mekanike Zviceriane? Sepse do te keni nje ore me saktesi te larte dhe do te jete nje investim i mire per te ardhmen. Keshtu qe mos hezitoni te zgjidhni nje ore mekanike Zviceriane qe do te kenaqe shijen tuaj per shume vite te tjera.

ora me mekanizma zvicerian preciosa al

Orat me te mira me kete mekanizem

Zvicra mbetet zemra rrahëse e industrisë së orëve, shtëpia e dhjetëra orarbërësve më të mirë në planet që vazhdojnë të prodhojnë orë me cilësi dhe mjeshtëri maksimale.

Nëse jeni një entuziast fillestar i orologjisë dhe ndiheni konfuz nga numri i madh i markave të orëve luksoze me poshte do te gjeni orat me te mira me mekanizem zvicerian.

Audemars Piguet

Kjo markë zvicerane është një nga më të vjetrat dhe më të respektuarat në biznes, por ju ndoshta e njihni më së miri si krijuesi i Royal Oak (i cili, falë miratimeve nga Jay-Z, Justin Bieber dhe pothuajse çdo All-Star i NBA ) është më e vështirë për t’u gjetur në shitje me pakicë sesa biletat BTS.

Bell & Ross

Bell & Ross, i cili ishte pionier i orës së pilotit katror në fillim të viteve ’90 dhe që nga ajo kohë ka përdorur atë estetikë të veçantë.

Rolex

Viti i themelimit: 1905
Më i njohur për: dizajn të nënvlerësuar, vëmendje pa kompromis ndaj detajeve dhe lista të çmendura pritjeje në shitje me pakicë.

Rolex prodhon ora vërtet të bukura, padyshim, por kjo nuk fillon të shpjegojë zhurmën e nivelit tjetër rreth kësaj marke. Mund të shkruheshin libra për salcën speciale që i ka bërë ata numër një për kaq shumë vite, por në thelb ka të bëjë me një gjë: qëndrueshmëri. Nga cilësia e lëvizjeve të tyre te dizajnet që rrallë ndryshojnë (të paktën në pjesën e jashtme) deri te vlera e rishitjes që duket vetëm se rritet, askush nuk mund t’i prekë ato.

Tissot

Viti i themelimit: 1853
Më i njohur për: cilësinë zvicerane, çmimet e perballueshme

Mund të shpenzoni shumë para për një orë mekanike zvicerane, por nuk keni pse. Tissot eshte prodhues legjendar të gjithçkaje, nga orët e vjetra të xhepit deri te zhytësit me cilësi të lartë, të cilat janë të gjitha sa të bëra mirë aq edhe me çmime të përballueshme. Në thelb është L.L.Bean i markave të orëve.

Roamer

ROAMER OF SWITZERLAND ka qenë sinonim i orëve zvicerane me cilësi të lartë në kombinim me dizajne klasike elegante që nga viti 1888. Marka vazhdon në mënyrë të qëndrueshme historinë e saj të suksesit me inovacione të vazhdueshme, materiale të shkëlqyera, mjeshtëri të hollë dhe lëvizje të sakta zvicerane.

Vëmendja e përsosur ndaj detajeve dhe një angazhim i jashtëzakonshëm dhe personal i bëjnë orët e ROAMER vërtet unike.

ora roamer me mekanizem zvicerian preciosa al

Main Menu